Galerie: Ambasada Shqiptare Berlin

jpg 640x390

Gjermania në izolim total, ambasada shqiptare në Berlin bën njoftimin e rëndësishëm | Portali Shqiptari.Net jpg 640x390

Bild herunterladen

Gjermania në izolim total, ambasada shqiptare në Berlin bën njoftimin e rëndësishëm | Portali Shqiptari.Net


Botschaft der Republik Kosovo in Berlin Konsularabteilung Jeton PIREVA Zweite Sekraeter Adresse: Koenigsallee 20A/20B, 14193 Berlin, Germany Kontakt: Tel.: +49 (0) 30 240 47 69 11 Fax.: +49 (0) 30 240 47 69 19 Notfallnummer: +49 (0) 179 367 05 36 E-Mail: consulate.berlin@rks-gov.net Öffnungszeiten: Montag bis Freitag: von 09:00 bis 13:00 Uhr und von 14:00 bis 17:00...

Via: shqiptari.net
jpg 860x500

Gjermania në bllokim total, ambasada shqiptare në Berlin njoftim të rëndësishëm - Abc News jpg 860x500

Bild herunterladen

Gjermania në bllokim total, ambasada shqiptare në Berlin njoftim të rëndësishëm - Abc News


Për këtë arsye Ambasada nuk pranon më dokumenta shqiptare për legalizim. Nga ana tjetër kjo do të thotë gjithashtu, që edhe për çertifikatat gjermane në jurisdiksionin shqiptar tanimë nuk nevojitet më legalizimi (përmes Ambasadës Shqiptare në Berlin) por vetëm vula Apostile. Tiranë, janar 2019 . Kategorite e vizave. Këtu informoheni mbi dokumentacionin e nevojshëm për ...

Via: abcnews.al
jpg 960x360

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Berlin jpg 960x360

Bild herunterladen

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Berlin


Ambasada shqiptare në Gjermani njofton se shërbimi konsullor në Berlin do të pezullojë të gjitha takimet nga 16 dhjetori 2020 deri më 10 janar 2021 sipas masave të marra nga qeveria gjermane. Sipas njoftimit për aplikimet që do të bëhen në platformën SHKO në periudhën 16 dhjetor 2020 deri 10 janar 2021, datat e takimeve do të caktohet pas datës 10 janar 2021, gjithnjë edhe ...

Via: ambasadat.gov.al
png 90x170

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Berlin png 90x170

Bild herunterladen

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Berlin


Ambasada përmes një statusi në Facebook ka thënë se në aksidentin e djeshëm kanë qenë të përfshirë pesë shtetas të Kosovës, tre persona kanë vdekur nga familja K. me prejardhje nga Kosova ndërkaq për personin e katër autoritetet gjermane nuk kanë bërë të ditur identitetin, raporton Gazeta Express.

Via: ambasadat.gov.al
jpg 960x360

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Berlin jpg 960x360

Bild herunterladen

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Berlin


Shqiptare Berlin नाम के लोगों की प्रोफ़ाइल देखें. Shqiptare Berlin और अपने अन्य परिचितों से जुड़ने के लिए Facebook में शामिल करें. Facebook लोगों को साझा...

Via: ambasadat.gov.al
jpg 577x350

Njoftim për të gjithë shtetasit shqiptarë në Gjermani - Albinfo jpg 577x350

Bild herunterladen

Njoftim për të gjithë shtetasit shqiptarë në Gjermani - Albinfo


Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Belgjikë, shpreh urimet më të mira për të gjithë komunitetin shqiptar në këtë prag festash! Ky fundivit, më shumë se kurrë, ndërsa të gjithë përballemi me sfidën e COVID-19, ofron një mundësi për të reflektuar mbi angazhimin tonë të përbashkët për ndërtimin e një të ardhme plot shëndet e begati!

Via: albinfo.ch
jpg 640x450

Ambasada e Kosovës në Berlin organizoi pritje me rastin e shënimit të përvjetorit të katërt të pavarësisë - Lajme nga Ambasada - Ministria e Punëve të Jashtme - Ambasada e Republikës së jpg 640x450

Bild herunterladen

Ambasada e Kosovës në Berlin organizoi pritje me rastin e shënimit të përvjetorit të katërt të pavarësisë - Lajme nga Ambasada - Ministria e Punëve të Jashtme - Ambasada e Republikës së


Welcome to the Australian Embassy in Belgrade. Welcome to the website of the Australian Embassy in Belgrade. Here you will find information on how to contact us, advice on the range of consular and passport services available to Australians, information on visa and citizenship arrangements, and general information about Australia.. The Australian Ambassador to Serbia is HE Ms Ruth Stewart.

Via: ambasada-ks.net
jpg 280x412

Njoftojme te interesuarit se nga data 10 qershor 2017! | Botschaft der Republik Albanien in Berlin jpg 280x412

Bild herunterladen

Njoftojme te interesuarit se nga data 10 qershor 2017! | Botschaft der Republik Albanien in Berlin


Incident tek Ambasada Amerikane në Berlin. March 11, 2016 17:39 Nga Arkiva. Sot Dita e të Moshuarve, ndërkohë në Shqipëri… (FOTO) 5 01.Oct; Rama takon Zaevin 0 12.Jul; Topalli rrëfen një "atentat në Peshkëpi": Më vunë automatikun në kokë 16 11.Jan; Një shtetas gjerman është arrestuar pranë Ambasadës Amerikane në Berlin, pasi sulmoi sot personelin e sigurisë dhe dekla

Via: ambasadat.gov.al
1920x1080

Albanische Botschaft in Deutschland / Ambasada Shqiptare Gjermani - Home | Facebook 1920x1080

Bild herunterladen

Albanische Botschaft in Deutschland / Ambasada Shqiptare Gjermani - Home | Facebook


Ambasada e Kosovës në Berlin mban ceremoninë e dhurimit të librave të gjuhës shqipe në Gjermani. 27 Shtator, 2020 - 2:58 pm. Është bërë e ditur se në ambientet e Ambasadës së Kosovës në Berlin u mbajt ceremonia e dhurimit të librave mësuesve të mësimit plotësues të gjuhës shqipe në Gjermani. Në prani të ambasadorëve të Shqipërisë, Artur Kuko, të Kosovës Beqë ...

Via: facebook.com
jpg 240x175

SHQIPTARE NE GJERMANI: Ambasada Shqiptare ne Gjermani jpg 240x175

Bild herunterladen

SHQIPTARE NE GJERMANI: Ambasada Shqiptare ne Gjermani


Një shqiptare në Berlin/ "S'e di si përfundova këtu, isha nisur për Prishtinë" 3 vite më parë Komento. Një grua 27 vjeçe është kapur nga Policia Federale e Gjermanisë e dyshuar për qëndrim ilegal në Berlin. Gjatë kontrollit, zyrtarët zbuluan se ajo kishte me vete pasaportë dhe vizë legale. Por vizës i kishte kaluar afati dhe nuk vlente për Zonën e Shenghenit. Të ...

Via: shqiptare-ne-gjermani.blogspot.com
jpg 500x281

Gjermania në bllokim total, ambasada shqiptare në Berlin njoftim të rëndësishëm | FM Images jpg 500x281

Bild herunterladen

Gjermania në bllokim total, ambasada shqiptare në Berlin njoftim të rëndësishëm | FM Images


Als deutsche Botschafterin in Nordmazedonien geht es mir darum, unsere Länder und Völker einander noch näher zu bringen und Nordmazedonien auf seinem Weg in die Europäische Union bestmöglich zu unterstützen.

Via: fmimages.org
jpg 800x450

Sulmi me 4 të vdekur në Gjermani, reagon ambasada shqiptare në Berlin jpg 800x450

Bild herunterladen

Sulmi me 4 të vdekur në Gjermani, reagon ambasada shqiptare në Berlin


Lajme më shqip; Sherbimet. Vizat; Shërbime të tjera; Lista për punësim sezonal (Zyra Konsullore e Ambasadës së Greqisë në Tiranë) Lista për punësim afatgjatë (Zyra Konsullore e Ambasadës së Greqisë në Tiranë) Fillimi Sherbimet Shërbime të tjera . Shërbime të tjera. Filter. Fitimi i Shtetesise Greke me natyralizim; Certifikatë banimi i përhershëm jasht vëndi, për ...

Via: 55news.al
jpg 600x360

Gjermania në bllokim total, ambasada shqiptare në Berlin njoftim të rëndësishëm | Bota Press jpg 600x360

Bild herunterladen

Gjermania në bllokim total, ambasada shqiptare në Berlin njoftim të rëndësishëm | Bota Press


Do the reservation. Representation !

Via: botapress.info
jpg 960x360

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Berlin jpg 960x360

Bild herunterladen

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Berlin


Ambasada shqiptare në Gjermani përmes një njoftimi ka bërë me dije se shërbimi konsullor në Berlin do të pezullojë të gjitha takimet nga 16 dhjetori 2020 deri më 10 janar 2021 në zbatim të masave anti-COVID të marra nga qeveria gjermane. Ambasada thekson se për aplikimet që do të bëhen në platfor

Via: ambasadat.gov.al
640x432

Albanische Botschaft in Deutschland / Ambasada Shqiptare Gjermani - Home | Facebook 640x432

Bild herunterladen

Albanische Botschaft in Deutschland / Ambasada Shqiptare Gjermani - Home | Facebook


Sot në Berlin hapet Ambasada e re e Shteteve të Bashkuara. Pritet që në këtë inaugurim, që bëhet në Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara, do të marrin pjesë edhe kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe ish presidenti amerikan, George Bush i vjetri. Ambasada e re është në lokacionin ku...

Via: facebook.com
png 598x624

Njoftim i rëndësishëm nga Ambasada e Kosovës në Berlin png 598x624

Bild herunterladen

Njoftim i rëndësishëm nga Ambasada e Kosovës në Berlin


Gjermania në karantinë - Ambasada shqiptare në Berlin me njoftim të rëndësishëm ... Ambasada në Berlin ka trajtuar të gjitha aplikimet e bëra deri me datë 15 dhjetor 2020, ndërsa për aplikimet që do të bëhen në platformën SHKO në periudhën 16 dhjetor 2020 deri 10 janar 2021, datat e takimeve do të caktohet pas datës 10 janar 2021, gjithnjë edhe në varësi të ...

Via: kuzhinashqiptare.com
jpg 960x360

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Berlin jpg 960x360

Bild herunterladen

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Berlin


Masat antiCOVID, ambasada shqiptare në Gjermani bën njoftimin e rëndësishëm E Enjte 17 Dhjetor 2020 News24 Ambasada shqiptare në Gjermani bën me dije se shërbimi konsullor në Berlin do të pezullojë të gjitha takimet nga 16 dhjetori 2020 deri më 10 janar 2021 sipas masave të marra nga qeveria gjermane.

Via: ambasadat.gov.al
jpg 220x165

Lista e misioneve diplomatike të Shqipërisë - Wikipedia jpg 220x165

Bild herunterladen

Lista e misioneve diplomatike të Shqipërisë - Wikipedia


Ambasada e Republikës së Shqipëris në Berlin ka shpehur mirënjohje të thellë për tre kompanitë e Diasporës në Gjermani që dhuruan për Shqipërinë 5 mijë teste për Covid19, shkruan albinfo.ch. Ndihmë e çmuar e ofruar për Ministrinë e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale e cila u soll në Tiranë në bashkëpunim edhe me Dhomën e Biznesit […]

Via: wikipedia.org
jpg 287x250

Ministria e Punëve të Jashtme - Ambasada e Republikës së Kosovës në Berlin jpg 287x250

Bild herunterladen

Ministria e Punëve të Jashtme - Ambasada e Republikës së Kosovës në Berlin


Ambasada e Republikës së Kosovës në Berlin njofton që për shërbimet konsullore të shtetasve tanë nga data 4.05.2020 do të fillohet me pranimin e kërkesave për termine. Kërkesat për termine mund t'i bëni përmes telefonit apo e-mailit të konsullatave në Berlin, Stuttgart, Hamburg, Franfkurt, München dhe Düsseldorf.

Via: ambasada-ks.net
png 840x440

ambasada shqiptare në Berlin – Stop png 840x440

Bild herunterladen

ambasada shqiptare në Berlin – Stop


Mirë se vini! Hyni në llogarinë tuaj. Emri i përdoruesit tuaj. fjalëkalimi juaj

Via: tvklan.al
jpg 197x350

Denoncimi/ Ambasada shqiptare në Berlin, në gjendje të mjerueshme (Foto) | BoldNews.al jpg 197x350

Bild herunterladen

Denoncimi/ Ambasada shqiptare në Berlin, në gjendje të mjerueshme (Foto) | BoldNews.al


Ambasada shqiptare në Gjermani përmes një njoftimi ka bërë me dije se shërbimi konsullor në Berlin do të pezullojë të gjitha takimet nga 16 dhjetori 2020 deri më 10 janar 2021 në zbatim të masave anti-COVID të marra nga qeveria gjermane.Ambasada thekson se për aplikimet që do të bëhen në platformën SHKO në periudhën 16 […]

Via: boldnews.al
jpg 180x160

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Berlin jpg 180x160

Bild herunterladen

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Berlin


Ambasada e Greqisë në Tiranë - Lajme më shqip Friday, 29 August 2014 Nevojën që të zgjidhet urgjentisht mosmarrëveshja midis Greqisë dhe FYROM, "me predispozicion për kompromis nga të gjitha palët", kanë theksuar pjesëmarrësitnë konferencën për Ballkanin Perëndimor që organizoi në Berlin qeveria gjermane.

Via: ambasadat.gov.al
jpg 800x450

Konsullata në Shtutgart pret studentët kosovarë nga Landi i Bayern dhe Badenwürttenberg - Lajme nga Ambasada - Ministria e Punëve të Jashtme - Ambasada e Republikës së Kosovës në Berlin jpg 800x450

Bild herunterladen

Konsullata në Shtutgart pret studentët kosovarë nga Landi i Bayern dhe Badenwürttenberg - Lajme nga Ambasada - Ministria e Punëve të Jashtme - Ambasada e Republikës së Kosovës në Berlin


Ambasada Shqiptare në Berlin ka thënë që është në kontakt me autoritetet lokale, dhe është në gadishmëri për të asistuar do shtetas shqiptar në nevojë për këtë rast. Nuk raportohet për asnjë shqiptar të lënduar nga sulmi në Munster që shkaktoi vdekjen e 3

Via: ambasada-ks.net
jpg 780x439

Ambasada shqiptare në Berlin me numër emergjence për qytetarët shqiptarë - Telegrafi jpg 780x439

Bild herunterladen

Ambasada shqiptare në Berlin me numër emergjence për qytetarët shqiptarë - Telegrafi


Erreichbarkeit bei Notfällen. In dringenden Fällen ist der Bereitschaftsdienst der Botschaft außerhalb der Dienstzeiten unter der Mobiltelefonnummer +389 (0) 70 344 722 und das Bürgerservice oder der Bereitschaftsdienst des Außenministeriums unter der Rufnummer +43 1 90115-4411 rund um die Uhr erreichbar.

Via: telegrafi.com
jpg 960x360

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Berlin jpg 960x360

Bild herunterladen

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Berlin


Infos zur deutschen Außenpolitik aus erster Hand und zu einer Karriere im Auswärtigen Dienst. Außerdem die Reise- und Sicherheitshinweise und wichtige Infos zu jedem Land.

Via: ambasadat.gov.al
540x960

10 Maji shpallet ditë zie kombëtare!... - Albanische Botschaft in Deutschland / Ambasada Shqiptare Gjermani | Facebook 540x960

Bild herunterladen

10 Maji shpallet ditë zie kombëtare!... - Albanische Botschaft in Deutschland / Ambasada Shqiptare Gjermani | Facebook


Ambasada Shqiptare në Berlin ka thënë që është në kontakt me autoritetet lokale, dhe është në gadishmëri për të asistuar do shtetas shqiptar në nevojë për këtë rast. Nuk raportohet për asnjë shqiptar të lënduar nga sulmi në Munster që shkaktoi vdekjen e 3 personave dhe plagosjen e 30 të tjerëve dëri në bilancin paraprak. Ambasada Shqiptare në Berlin ka shprehur ...

Via: facebook.com
png 840x440

ambasada shqiptare në Berlin – Stop png 840x440

Bild herunterladen

ambasada shqiptare në Berlin – Stop


Ambasada e RSH, Spanjë, dhe Shoqata ""Asociacion "Petro Nini Luarasi", Lengua y Cultura Albanesa en España"", e cila është nismëtare e Shkollës Shqipe në Madrid, organizuan një takim në Parkun Retiro me nxënës, prindër dhe dashamirës të kulturës shqiptare.☺

Via: tvklan.al
jpg 960x360

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Berlin jpg 960x360

Bild herunterladen

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Berlin


"Ambasada e RSH-së në Berlin shpreh mirënjohje të thellë për tri kompanitë e diasporës në Gjermani, që dhuruan për Shqipërinë 5 mijë teste për COVID-19. Ndihmë e çmuar e ofruar për Ministrinë e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, e cila u soll në Tiranë në bashkëpunim edhe me Dhomën e Biznesit të Diasporës Shqiptare", thuhet në njoftimin e Ambasadës.

Via: ambasadat.gov.al
jpg 780x440

Ambasada Shqiptare në Berlin: Jemi me popullin gjerman - Shqiptarja.com jpg 780x440

Bild herunterladen

Ambasada Shqiptare në Berlin: Jemi me popullin gjerman - Shqiptarja.com


Posa të lejojnë rrethanat pandemike, Ambasada e Shqipërisë dhe e Kosovës, në bashkëpunim me Konsullatat e Kosovës dhe Shqipërisë në Gjermani do të organizojnë një varg aktivitetesh në Ambasadat në Berlin, por edhe në qytete ku Konsullatat dhe komuniteti shqiptar nga Kosova dhe Shqipëria janë të pranishëm.. Viti kalendarik parasheh që çdo muaj të ketë së paku nga një ...

Via: shqiptarja.com
jpg 396x396

Ambasada Shqiptare në Gjermani njofton mbi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave - Albinfo jpg 396x396

Bild herunterladen

Ambasada Shqiptare në Gjermani njofton mbi zgjatjen e vlefshmërisë së pasaportave - Albinfo


Në kuadër të Konsullatës së Përgjithshme të Republikës së Kosovës në Mynih funksionon edhe shërbimi i marrëdhënieve me publikun. Ky shërbim i ofron ndihmë shtetasve të Kosovës për zgjidhjen e problemeve të natyrës konsullore. Shërbimi i marrëdhënieve me publikun mund të kontaktohet në: Tel: +49 (0) 89159861720 Fax: +49 (0) 89159861719 Email:...

Via: albinfo.ch